Výrobcovia Wienerberger
Kód produktu: PTH 44 EKO+ Profi
Dostupnosť: Na objednávku
4,44€ 5,94€
Bez DPH: 3,70€

Dostupné možnosti

Množstvo

Minimálne množstvo pre tento produkt je 60

Tehla Wienerberger Porotherm 44 EKO+ Profi brúsená P8

Pozrite si aj iné tehlobloky výrobcu Wienerbergerrozmeru 44
DOPRAVA ZDARMA od 18 paliet tehál!

Brúsené tehly Porotherm 44 EKO+ Profi triedy Energy+ sú určené pre jednovrstvové omietané obvodové murivo hrúbky 440 mm s nadštandardnými tepelnoizolačnými parametrami.
Na murovanie sa používa tenkovrstvová malta Porotherm Profi, ktorá sa dodáva spolu s tehlami. Na založenie prvého radu tehál odporúčame používať zakladaciu maltu Porotherm Profi AM, resp. v zimnom období Porotherm Profi AM-W.

Objednávajte v paletových množstvách (na palete 60 ks).
Akciová cena platí pri odbere min. 10 paliet tovaru Porotherm. 

Doprava: Dopravu na miesto stavby zabezpečujeme kamiónmi od výrobcu (ucelené kamióny bezplatne) alebo nákladnými autami zo skladu výrobcu alebo od lokálnych partnerov (paletové odbery). Možná vykládka hydraulickou rukou. (preverte si orientačnú cenu prepravy a vykládky tu).

Tip: Pre zakladanie prvého radu tehál využite Asistenčnú službu priamo od výrobcu.

Popis od výrobcu:

Tehly pre nízkoenergetické domy A0
Pálené tehly Porotherm s označením Energy+ sú inovatívne produkty s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami pre masívne jednovrstvové murované obvodové steny, ktoré netreba dodatočne zatepľovať. Do tejto skupiny produktov patria tehly Porotherm EKO+ Profi a tehly Porotherm T Profi plnené minerálnou vlnou.

Hlavnou spoločnou črtou tehál skupiny Energy+ sú ich vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Vďaka nim predstavujú obvodové steny z týchto tehál veľmi účinnú tepelnú ochranu a úsporu energie na vykurovanie. Všetky výrobky z tejto produktovej skupiny spĺňajú normové kritérium minimálnych tepelnoizolačných vlastností a vyhovujú aktuálne požadovaným tepelnoizolačným vlastnostiam obvodovej steny aj bez zateplenia. Sú vhodné pre všetky druhy energeticky úsporných domov, vrátane domov s takmer nulovou potrebou energie (od 1. 1. 2021).


Výhody tehál Porotherm EKO+

 • Jednoduché a rýchle murovanie
  Brúsené ložné plochy umožňujú murovať buď na tenkovrstvovú maltu alebo na murovaciu penu. Tieto technológie murovania šetria materiál, čas i peniaze a zníženie spotreby malty znamená zároveň menej stavebnej vlhkosti v murive, čiže lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.

 • Odstrihnite sa od zateplenia
  34 radov vzduchových dutín oddelených tenkými keramickými rebrami zabezpečí ideálne tepelnoizolačné parametre. Obvodové steny z tehál Porotherm EKO+ Profi sú účinnou bariérou proti tepelným stratám. Takéto steny netreba zatepľovať.

 • Špeciálny tvar styčných plôch
  Na styčných plochách tehál Porotherm EKO+ Profi sú vytvorené špeciálne tvarované perá a drážky. Pri ukladaní tehál vedľa seba vzniká aj v styčných škárach rad vzduchových dutín, ktoré zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti muriva v mieste styku tehál.

 • Ochrana proti vonkajšiemu hluku
  V tehlovom dome nájdete tichý domov. Obvodové steny z tehál Porotherm EKO+ Profi majú dobré zvukovoizolačné vlastnosti. Merania potvrdzujú, že nezateplená stena z tehál EKO+ Profi má o 1-2 dB lepšiu nepriezvučnosť ako stena s kontaktnou tepelnoizolačnou vrstvou, najmä na báze EPS.

 • Dostatok miesta pre detaily
  Hrúbka muriva zaručuje dostatok priestoru pre vytvorenie spoľahlivých konštrukčných detailov sokla, nadpražia a venca. Pri týchto hrúbkach muriva je možné pohodlne navrhnúť a použiť dostatočné hrúbky tepelnej izolácie sokla, nadpražia a venca, potrebný počet prekladov nad otvormi, roletové preklady Porotherm Vario UNI, ako aj dostatočnú šírku venca.Hmotnosť a balenie
Balenie 60 ks/pal.
Hmotnosť cca. 17,4 kg
Rozmery
Dĺžka 24,8 cm
Šírka 44 cm
Výška 24,9 cm
Technické údaje
Spotreba na m2 16 ks/m2
Spotreba na m3 36,4 ks/ m3
Tepelný odpor R 5,01 m2K/W (5,20 pri použití tepelnoizolačnej omietky)
Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ 0,19 W/m2k
Pevnosť v tlaku P8

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Captcha
Štítky: murivo, brúsená,
Súvisiace produkty