Výrobcovia Wienerberger
Kód produktu: PTH 30 T Profi
Dostupnosť: Na objednávku
4,68€ 7,80€
Bez DPH: 3,90€

Dostupné možnosti

Tehla Wienerberger Porotherm 30 T Profi brúsená
Pozrite si aj iné tehlobloky Porotherm Profirozmeru 30 cm.

Brúsené tehly Porotherm 30 T Profi triedy Energy+ sú určené pre jednovrstvové tepelnoizolačné obvodové steny hrúbky 300 mm. Na murovanie sa používa tenkovrstvová malta Porotherm Profi alebo lepiaca pena Dryfix v dózach, ktorá sa dodáva spolu s tehlami. Na založenie prvého radu tehál odporúčame používať zakladaciu maltu Porotherm AM, resp. v zimnom období Porotherm AM-W.

Objednávajte na ucelené palety (na palete 96 kusov).
Akciová cena platí pri množstve od 10 paliet. 

Doprava: Dopravu na miesto stavby zabezpečujeme kamiónmi od výrobcu (ucelené kamióny bezplatne) alebo nákladnými autami zo skladu výrobcu alebo od lokálnych partnerov (paletové odbery). Možná vykládka hydraulickou rukou. (preverte si orientačnú cenu prepravy a vykládky tu).

Tip: Pre zakladanie prvého radu tehál využite Asistenčnú službu priamo od výrobcu.

Popis od výrobcu:
Tehly Porotherm T Profi vznikli spojením dvoch prírodných materiálov: pálenej tehly a minerálnej vlny. Výsledkom je ideálny materiál pre jednovrstvové obvodové steny. Keramická tvarovka je nositeľom vlastností ako pevnosť, akumulácia tepla a požiarna odolnosť. Vďaka poréznej štruktúre však prispieva aj k celkovým tepelnoizolačným vlastnostiam tehál. Minerálna vlna v dutinách tehál plní tepelnoizolačnú funkciu a prispieva aj k požiarnej odolnosti a zvukovej izolácii muriva. Je hydrofobizovaná, preto odpudzuje vodu.


Výhody tehál Porotherm T Profi

 • Vysoká pevnosť muriva
  Keramická tvarovka je navrhnutá tak, že jej masívne pozdĺžne rebrá sú pri murovaní vždy nad sebou. To znamená, že pri prenose zaťaženia je využitá celá ich plocha. Preto murivo z tehál Porotherm T Profi dosahuje vysoké pevnosti pri oboch spôsoboch murovania.

 • Nadštandardné tepelnoizolačné vlastnosti aj bez zateplenia
  Hlavným nositeľom tepelnoizolačných vlastností je minerálna vlna. Jej celková hrúbka v závislosti od hrúbky tehál je 20 – 32 cm. Obvodové steny z tehál Porotherm T Profi preto netreba dodatočne zatepľovať. Aj bez zateplenia predstavujú výrazné úspory nákladov na vykurovanie

 • Tepelná izolácia chránená proti poškodeniu
  Keramická tvarovka má ešte jednu neoceniteľnú funkciu: chráni minerálnu vlnu proti poškodeniu a vlhkosti. Zabezpečuje tak jej nemenné vlastnosti. Minerálna vlna je v dutinách tehál mierne stlačená, čo zabezpečuje jej polohu a zabraňuje jej sadaniu vplyvom gravitácie.

 • Tepelná izolácia v rámci hrúbky steny
  Vďaka tomu že vrstvy minerálnej vlny sú zabudované do keramickej tvarovky, môžu mať tehly Porotherm T Profi klasické šírky 30, 38, 44 a 50 cm. Pri daných tepelnoizolačných vlastnostiach to znamená úsporu zastavanej plochy.

 • Akumulácia tepla
  Keramické tvarovky tehál Porotherm T Profi sú pomerne robustné, preto má murivo z týchto tehál dobrú tepelno-akumulačnú schopnosť. Vďaka tomu sú obvodové steny z tehál Porotherm T Profi účinnou ochranou proti náhlym zmenám vonkajšej teploty a pomáhajú udržiavať tepelnú stabilitu vnútorných priestorov.

 • Vysoká požiarna odolnosť
  Tehly Porotherm T Profi sú plnené izolačným materiálom, ktorý je nehorľavý, rovnako ako samotná tehla (trieda reakcie na oheň A1). Požiarna odolnosť omietnutej steny je 90 min ( REI 90 D1), už pri hrúbke 30 cm. Na rozdiel od tehál, ktoré sú plnené horľavým izolačným materiálom, sa v prípade požiaru netvorí dym, a nedochádza k odpadávaniu horiacich častí ani po dosiahnutí deklarovanej požiarnej odolnosti.

 • Jednoduché a rýchle murovanie
  Tehly Porotherm T Profi majú brúsené ložné plochy, čo umožňuje slobodný výber technológie murovania, buď na tenkovrstvovú maltu alebo na murovaciu penu

 • Spoľahlivá ochrana proti vonkajšiemu hluku
  Striedanie tvrdých a mäkkých vrstiev v rámci hrúbky muriva z tehál Porotherm T Profi prináša veľmi dobré zvukovoizolačné vlastnosti a účinnú ochranu proti vonkajšiemu hluku.Hmotnosť a balenie
Balenie 96 ks/pal.
Hmotnosť cca. 12,2 kg
Rozmery
Dĺžka 24,8 cm
Šírka 30 cm
Výška 24,9 cm
Technické údaje
Spotreba na m2 16 ks/m2
Spotreba na m3 53,3 ks/ m3
Tepelný odpor R 4,79 m2K/W
Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ 0,20 W/m2k
Pevnosť v tlaku P8

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Captcha
Štítky: murivo, brúsená,