Tipy a triky pre zážitok ako v kúpeľoch

Predstavte si, že sa po dlhom dni v práci vrátite domov, vstúpite do kúpeľne a ocitnete sa v oáze pokoja a mieru. Znie to ako splnený sen, však? Dobrou správou je, že pomocou niekoľkých jednoduchých tipov a trikov môžete svoju kúpeľňu premeniť na útočisko, ktoré vám pomôže uvoľniť sa a zbaviť sa stresu. Existuje veľa spôsobov, ako si v kúpeľni vytvoriť tú správnu relaxačnú atmosféru, od pridania upokojujúcich vôní až po zakomponovanie rastlín a sviečok. Ak ste pripravení posunúť svoju rutinu starostlivosti o seba na vyššiu úroveň, prečítajte si niekoľko odborných rád, ako premeniť svoju kúpeľňu na dokonalé relaxačné útočisko.Výhody kúpeľne pripomínajúcej kúpele

Výhody  kúpeľňovej oázy sú početné. Po prvé, môže pomôcť znížiť stres a úzkosť. Keď vstúpite do kúpeľne, ktorá pripomína kúpele, vaša myseľ si ju automaticky spája s relaxáciou. To vám môže pomôcť uvoľniť sa a zabudnúť na každodenný stres. Okrem toho kúpeľňa pripomínajúca kúpele môže zlepšiť aj vašu náladu a celkovú pohodu. Ak si nájdete čas pre seba a doprajete si trochu starostlivosti, môže to výrazne zlepšiť vaše duševné a emocionálne zdravie.

Čo zvážiť pred začatím

Predtým, ako začnete navrhovať kúpeľňu ako v kúpeľni, je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Po prvé, musíte sa zamyslieť nad veľkosťou svojej kúpeľne a nad tým, aké prvky môžete reálne zakomponovať. Ak máte malú kúpeľňu, možno budete musieť byť kreatívni pri riešení úložných priestorov a dizajnových prvkov. Na druhej strane, ak máte väčšiu kúpeľňu, môžete mať viac priestoru na prácu, ale musíte tiež zvážiť, ako vytvoriť priestor, ktorý bude pôsobiť útulne a intímne.

Navrhovanie kúpeľne pre relaxáciu

Keď ide o navrhovanie kúpeľne na relaxáciu, je potrebné zvážiť niekoľko kľúčových prvkov. Prvým je výber farieb a materiálov. Jemné, tlmené farby môžu pomôcť vytvoriť upokojujúcu atmosféru, zatiaľ čo prírodné materiály ako kameň a drevo môžu dodať nádych tepla a textúry. Dôležité je aj osvetlenie. Zvážte inštaláciu stmievačov alebo pridanie sviečok, ktoré vytvoria jemnú, teplú žiaru. Rastliny a zeleň tiež môžu pomôcť vytvoriť relaxačnú atmosféru a môžu tiež zlepšiť kvalitu vzduchu.

Voľba upokojujúcich farieb a materiálov

Pri výbere farieb a materiálov do kúpeľne pripomínajúcej kúpele myslite na jemné, tlmené tóny. Biele, sivé a pastelové farby sú dobrou voľbou. Prírodné materiály ako kameň, drevo a bambus môžu priestoru dodať štruktúru a teplo. Zvážte pridanie niekoľkých farebných akcentov pomocou doplnkov, ako sú uteráky a kúpeľňové rohože.


Osvetlenie pre kúpeľňu pripomínajúcu kúpele

Osvetlenie je kľúčom k vytvoreniu kúpeľnej atmosféry vo vašej kúpeľni. Zvážte inštaláciu stmievacích spínačov, aby ste si mohli nastaviť osvetlenie podľa svojej nálady. Dôležité je aj prirodzené svetlo, preto je výhodou, ak vaša kúpeľňa má veľa okien alebo strešných okien. Ak to nie je možné, zvážte pridanie niekoľkých sviečok alebo mäkkých, teplých svietidiel.

Pridanie rastlín a zelene

Rastliny a zeleň môžu vašej kúpeľni dodať nádych prírody a pomôcť vytvoriť upokojujúcu atmosféru. Ak nemáte v kúpeľni veľa prirodzeného svetla, zvážte pridanie rastlín so slabým osvetlením, ako sú paprade a hadince. Do priestoru môžete pridať aj niekoľko závesných rastlín alebo malú bylinkovú záhradku.
Najpoužívanejšími rastlinami do kúpeľne sú nefrolepka vznešená, filodendron srdcovolistý (tzv. svokrine jazyky), peperómia rotundifolia a asparágus Sprengerov. Za zmienku stoja i tzv. vzdušné rastliny, napríklad tillandsia. Veľký výber rastlín nájdete na stránkach
Plantizia.sk


Začlenenie aromaterapie

Aromaterapia je ďalším skvelým spôsobom, ako si v kúpeľni vytvoriť kúpeľnú atmosféru. Odporúčame pridanie esenciálnych olejov alebo vonných sviečok do priestoru. Levanduľa, harmanček a eukalyptus sú dobrou voľbou na uvoľnenie a zmiernenie stresu. 


Vytváranie kúpeľného zážitku

Možnosť okúpať sa vo vani je jedným z najlepších spôsobov, ako premeniť kúpeľňu na kúpeľné útočisko. Investujte do hlbšej vane a pridajte trochu soli do kúpeľa alebo bubliniek, aby ste získali luxusný zážitok. Do vody môžete pridať aj niekoľko kvapiek esenciálnych olejov, ktoré vytvoria uvoľňujúcu vôňu. Nezabudnite pridať niekoľko sviečok a dobrú knihu, aby bol zážitok úplný.

Inštalácia sprchového systému pre kúpeľový zážitok

Ak nemáte priestor na umiestenie vane, zvážte inštaláciu sprchového systému, ktorý napodobňuje tento zážitok. Dažďové sprchové hlavice a viaceré trysky môžu vytvoriť relaxačný zážitok podobný kúpeľom. Pre väčšie pohodlie môžete do sprchy pridať aj lavičku alebo stoličku.Riešenia pre úložné priestory 

Neporiadok môže rýchlo zničiť relaxačnú atmosféru kúpeľne. Investujte do niektorých úložných riešení, ako sú police a skrinky, aby ste mali v toaletných potrebách a uterákoch poriadok. Zvážte použitie košíkov alebo košov, aby ste dokázali usporiadať menšie predmety, ako sú napríklad make-up a vlasové doplnky.


Záver a posledné tipy

Vytvorenie kúpeľne ako v kúpeľni nemusí byť drahé ani zložité. S niekoľkými jednoduchými dizajnovými prvkami a trochou kreativity môžete svoju kúpeľňu premeniť na relaxačnú oázu, ktorá vám pomôže uvoľniť sa a zbaviť sa stresu. Nezabudnite pridať niekoľko osobných prvkov, ako sú umelecké diela a dekoratívne doplnky, aby sa priestor cítil ako váš vlastný. A čo je najdôležitejšie, nezabudnite si nájsť čas a každý deň si dopriať trochu starostlivosti o seba.

Komplet sortiment do kúpeľne nájdete v sekcii Kúpeľňa. Pre 3% zľavu pri nákupe kúpeľňového vybavenia použite kód BLOG3.